poniedziałek, 2 stycznia 2017

Zima na budowie

Dokładnie w sylwestra AD 2017 zostały zakończone ostatnie prace mające na celu przygotowanie do zimy.


Dom jest gotowy na przyjęcie śniegu białego, wiatru syberyjskiego, mrozu arktycznego. Dach nad głową jest szczelny, a liczne dziury zabite.



Oznacza to, że mamy stan surowy zamknięty. Dokładnie powinien się w tym przypadku nazywać: stanem dość mocno jeszcze surowym i raczej zabitym dechami, a nie zamkniętym, tudzież częściowo zasłoniętym zasłonami ze stylowej żółtej folii. To się nazywa mieć stajla. Zima w kolorze kanarka.



Dom zyskał nawet drzwi. Skrzydło w kolorze płyty osb, nieprzypadkowo. Wykonane są bowiem z płyty OSB. Do tego jest bezpieczny zamek "Secury Zero-Automatic". Nie potrzebna żadna wkładka, bo nie otworzy się go żadnym kluczem. Nawet gospodarz nie wejdzie. To znaczy nie wejdzie inaczej, niż przy użyciu łomu.



Wybrany styl zimowy jest jednak jedynie ubraniem tymczasowym. I już w marcu blichtr domu przybierze nową estetykę.



Tymczasem inwestor na czas zimowy może się udać na sen. Raczej na krótką drzemkę, wypełnioną rysowaniem systemów elektrycznych, wodnych i innych udoskonaleń komfortu dnia codziennego, do którego od czasów Gomułki (poza nim samym) cywilizacja zżyła się dość mocno. 

Nową ozdobą otoczenia domu stały się już tradycyjnie chochoły:




No może nie są to najsłynniejsze chochoły Wyspiańskiego, ale może jeszcze zyskają swoją należną im sławę. Nie wyglądają wcale gorzej od tych oryginalnych pana Stanisława.


Prawa autorskie do chochołów porębskich zachowuje pan Tadeusz.

7 komentarzy:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Budowa zimą to zdecydowanie nie jest dobry pomysł, chyba że temperatura pozwala nam na takie rzeczy. Mimo wszystko ja wolę postawić na porady z https://www.stankan.pl/jak-zabezpieczyc-dom-przed-zima i dobrze zabezpieczyć dom przed zimą. W końcu jest to niezwykle istotna sprawa jeśli nie chcemy mieć problemów w następnych sezonach.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak w chwili obecnej prezentuje się budynek?

    OdpowiedzUsuń
  4. Zima na budowie jest w szczególności uciążliwa, gdyż sam klimat nie pozwala nam na prace. U mnie przed nastaniem zimy miałem już położone instalacje hydrauliczne oraz kanalizacyjne. Teraz dopiero dokupiłem sobie zestaw hydroforowy https://www.dostudni.pl/zestawy-hydroforowe,c11.html więc jestem pewny, że będzie najwyższej jakości gdy nadejdzie czas jego użycia.

    OdpowiedzUsuń
  5. Akurat ja jestem zdania, że jak najbardziej warto jest przezimować budynek przed rozpoczęciem kolejnych prac. W takiej sytuacji ja również mogę od razu polecić firmę https://www.wawerbud.pl/ która buduje oraz remontuje najlepiej ze wszystkich, które u mnie do tej pory były.

    OdpowiedzUsuń
  6. Wszyscy wiemy, jak frustrujące może być, gdy coś pójdzie nie tak z naszą domową instalacją hydrauliczną. Dlatego warto znać sprawdzonych fachowców, którzy szybko i skutecznie rozwiążą nasz problem. Sprawdź https://hydraulikon.pl/ - to strona, na której znajdziesz profesjonalistów, którzy sprostają każdemu wyzwaniu. Nie ryzykuj i powierz swoje instalacje specjalistom.

    OdpowiedzUsuń
  7. Takie rozwiązanie jak wkładki na jeden klucz też pomogą zapewnić bezpieczeństwo w Twoim domu. Dlatego właśnie warto rzucić okiem na taką opcję.

    OdpowiedzUsuń